İzlenme : 0 views - Yorum : 0

Jeanne ve Simon adlı ikiz kardeşler aile dostlarının avukatı olarak yıllarca yanlarında bulunmuş adam tarafından anneleri tarafından yazılan bir mektupla karşı karşıya gelirler. Anne artık çocuklarına kavuşamayacak durumdadır ve onun son arzusunu yerine getirebilecek arkasında bıraktığı iki evladıdır. Bu amaçla ikiz kardeşler Lübnan’a doğru yola çıkar fakat Simon oldukça isteksizdir. Bir süre sonra kardeşine katılarak birlikte yola koyulurlar ve aile geçmişlerinin ne kadar karmaşık olduğunu öğrendiklerinde yürekleri yangın yeri olacaktır…

Gösterim tarihi: 2010
Truvafilm.Com puanı: 8.3/10
IMDB puanı: 8.3/10
Oyuncular: Hussein Sami, Mélissa Désormeaux-Poulin, Mustafa Kamel, Rémy Girard
Tür: Dram, Gizem, Tarih
Yönetmen: Denis Villeneuve


İzlenme : 0 views - Yorum : 0

Adrian Doria Yılın Adamı olarak seçilen varlıklı bir iş adamıdır. Sevgilisinin cinayeti ile suçlanan Adrian masumiyetini kanıtlamak için ülkenin en iyi avukatlarından biri olan Virginia Goodman’ı işe alır. Ekran başındaki izleyicileri teori oluşturmaya iten bu filmin sonunda tüm teorileriniz boşa çıkacak, ve filmin kaderi düşüncelerinizi derinden sarsacak. İyi seyirler…

Gösterim tarihi: 2016
Truvafilm.Com puanı: 8.1/10
IMDB puanı: 8.1/10
Oyuncular: Ana Wagener, José Coronado, Mario Casas
Tür: Gerilim, Heyecan, Gizem, Polisiye
Yönetmen: Oriol Paulo

İzlenme : 0 views - Yorum : 0

En çok satan romanlardan biri olarak akıllara kazınan yazar Glynn’in kitabı 2011 yılında beyazperdeye uyarlandı. Başrol oyuncumuz Bradley Cooper (Eddie) New York şehrinde hiç de parlak olmayan yaşam sürmektedir. Hayatını çok fazla düzensiz yaşar ve çok kötü bir yazar olması da cabasıdır. Eddie bir gün kız arkadaşından ayrılır ve bu vesile ile yola yürürken eski bir arkadaşıyla karşılaşır. O dakikadan itibaren Eddie’nin hayatı sonsuza dek değişecektir. Karşılaştığı eski arkadaşı çok farklı haplar yaparak satmaktadır ve Eddie arkadaşından bu haplardan bir miktar alır. Aldığı hapın özelliği ise onu kullanan insanın beynini olağan üstü bir şekilde kullanabilmesini sağlamasıdır. Eddie bu hapı kullandıktan sonra her şeyin çok daha farklı olduğunu anlar ve bu haptan artık vazgeçemez, o kadar zeki olmuştur ki artık Dünya’ya çok daha farklı bir gözle bakmaktadır. Eddie hapın açtığı zekası sayesinde çok kısa zamanda paraya para demeyecektir fakat hayatının değişmesi başına farklı belaları açacaktır. Hapın iyi yönünün aksine çokta kötü bir yan etkisi vardır ve bu yan etkinin kendini göstermesi uzun sürmeyecektir.

Gösterim tarihi: 2011
Truvafilm.Com puanı: 7.0/10
IMDB puanı: 7.4/10
Yapım: 2011
Oyuncular: Abbie Cornish, Anna Friel, Bradley Cooper, Robert De Niro
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Fantasik, Gerilim, Heyecan, Gizem
Yönetmen: Neil Burger

İzlenme : 0 views - Yorum : 0

Oyun Filmi 1997 yılının 3 Eylül günü ilk gösterimini yapmış ve 6 Şubat 1998 tarihinde Türkiye’de vizyona girmiştir. Dram, Gizem ve Gerilim öğelerini içerisinde barındıran The Game filmi 2 saat 9 dakikalık uzun süresine rağmen izleyiciler tarafından olumlu yorumlar almayı başarmıştır.

Gösterim tarihi: 1997
Truvafilm.Com puanı: 7.8/10
IMDB puanı: .7.8/10
Yapım: 1997
Oyuncular: Deborah Kara Unger, Michael Douglas, Sean Penn
Tür: Dram, Gerilim, Heyecan, Gizem
Yönetmen: David Fincher

Harry’nin Hogwarts’ta ki beşinci yılı yaklaşırken yaz tatilini eniştesi ev teyzesi ile geçirir. Harry yaz tatili boyunca ne Ron ve Hermione’dan ne de sınıf arakdaşlarından mektup almıştır. Bu yüzden de Harry için yaz tatili uzun ve yalnızdır. Yaz tatili sırasında Harry, eniştesi ve teyzesinin olduğu bir anda Ruh Emicilerin saldırısına uğrar. Harry bu sırada hem kendini hem de kuzeni Dudley’i korumak için Patronus büyüsü yapar. Bu olayın ardından teyzesinin komşu olan Arabella Figg’in kofti olduğunu öğrenir. Ayrıca Dumbledore’un Harry’i koruma amacıyla onu görevlendirdiğini de anlar. Yaz tatili devam ederken Harry Sihir Bakanlığının Genç Yaşta Büyücülüğün Makul Kısıtlanması Kararnamesi gerekçesiyle bir mahkemeye çağırır. Harry bu mahkemeden dolayı okulda atılma tehlikesi ile karşı karşıya kalır.

DMCA.com Protection Status